Prawdopodobnie najbardziej konkurencyjna oferta na rynku automatyki
Infra to posiadający trzydziestoletnie doświadczenie producent wysokiej klasy czujników do zastosowań w automatyce przemysłowej i budownictwie. Oferta obejmuje czujniki zbliżeniowe: indukcyjne, pojemnościowe i magnetyczne oraz czujniki optyczne.

Czujniki indukcyjne produkowane są w obudowach cylindrycznych o średnicach od 4 do 30 mm. Oprócz wersji standartowych produkowane są czujniki o zwiększonym zasięgu, czujniki z programowalnym wyjściem oraz wersje NAMUR. Zakres produkcji pozwala na dobranie czujnika praktycznie do każdej aplikacji.

Czujniki pojemnościowe produkowane są w obudowach M18 i M30. Charakteryzują się wysoką odpornością na zakłócenia oraz niską wrażliwością na zmiany temperatury.

Czujniki optyczne produkowane we wszystkich spotykanych na rynku wersjach: retro – refleksyjne, dyfuzyjne, czujniki z odcięciem tła, przeciwsobne. Czujniki produkowane są w obudowach cylindrycznych M18, kwadratowych i prostokątnych. Jako uzupełnienie produkowane są czujniki światłowodowe współpracujące z plastikowymi światłowodami. Czujniki te wyposażone są w dwa przyciski do ustawiania czułości zastępujące klasyczny potencjometr, co znacznie ułatwia operację ustawiania czujnika. Najnowszym produktem na potrzeby automatyki przemysłowej są czujniki szczelinowe przeznaczone głównie do etykiet. Są one dostępne w wersji klasycznej i samouczącej.

Infra jest producentem czujników magnetycznych wykrywających pole magnetyczne. Oferta obejmuje urządzenia o średnicach od 6 do 18 mm, charakteryzujące się dużym zasięgiem działania. Tego typu czujniki są bardzo przydatne w aplikacjach wymagających dużej strefy zadziałania.

Infra zapewnia wszystkie niezbędne akcesoria w postaci złącz rozbieralnych, złącz z kablami, elementów montażowych, lusterek do czujników optycznych oraz magnesów stałych do czujników magnetycznych.

Wszystkie czujniki przed wprowadzeniem do sprzedaży przechodzą testy, w trakcie których wyłapywane są wszelkie defekty, które mogłyby się ujawnić w trakcie późniejszej eksploatacji.

Zapraszamy do katalogu produktów